Dod kadru Simtgadei!

Piedalies spied šeit!

Par mums

dod kadru LatvijaiStudija „Sibīrijas bērni” dibināta 2001. gadā. Savu nosaukumu tā iegūst no pirmās studijā tapušās filmas „Sibīrijas bērni”, kas vēsta par 1941. gada deportācijās izsūtītajiem bērniem, viņu likteņiem Latvijā un Sibīrijā. Šo gadu laikā studijā tapušas jau vairāk kā 15 dokumentālās filmas, kas pievēršas Latvijas vēsturē liktenīgiem vēsturiskiem brīžiem un personām.

Pēdējās trīs studijā „Sibīrijas bērni” veidotās filmas ir:

  • „Dieva putniņi”, 2015
  • „Tēvi tur”, 2016
  • „Meklējot Tisē”, 2017
Dzintra Geka

Dzintra Geka

Producente, režisore un projekta autore

1970. gadā uzsākusi darbu Rīgas Kinostudijā kā montāžiste un režisora asistente. Paralēli studijām Ļeņingradas Teātra, mūzikas un kinematogrāfijas institūtā veidojusi kino žurnālus un dokumentālās filmas. Laikā no 1980. līdz 1992. gadam strādājusi radošajā apvienībā „Telefilma-Rīga”. No 1992. gada darbojās neatkarīgā studijā, savukārt 2001. gadā izveido savu filmu studiju „Sibīrijas bērni”, kur darbojas kā studijas vadītāja, producente un režisore. Režisores Dzintras Gekas veidotās filmas izrādītas visā pasaulē un saņēmušas atzinību un medaļas gan Latvijas, gan starptautiskos kinofestivālos.


Viktors Gribermans

Operators un projekta autors
Beidzis Maskavas Kino institūtu. Jau 17 gadu vecumā strādājis Rīgas Kinostudijā kā operatora asistents. Kā operators strādājis kopā ar Hercu Franku dokumentālajās filmās, no kurām zināmākā ir „Flashback” (2002). Daudz filmējis Krievijā. Kopš 2015. gada kopā ar Dzintru Geku strādā pie studijas „Sibīrijas bērni” veidotajām filmām.

Viktors Gribermans
Modris Kļaviņš
Modris Kļaviņš

Izpildproducents
Loģistiskas plānotājs un nodrošinātājs studijā „Sibīrijas bērni”. Beidzis RTU. Organizējis filmēšanas procesu filmās „Tēvi tur”, „Dieva putniņi”, „Meklējot Tisē”.

Pēteris Vasks

Komponists
Jau astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados komponējis mūziku gan animācijas, gan dokumentālajām un spēlfilmām, piemēram, „Vilkaču mantiniece”. Saņēmis Lielā Kristapa balvu kā labākais komponists par darbu filmā „Dieva putniņi” (2015).

Pēteris Vasks
Evita Bērziņa

Evita Bērziņa

Izpildproducente un režisora asistente
Beigusi Latvijas Kultūras akadēmiju. Kā režisores Ināras Kolmanes asistente strādājusi pie dokumentālās filmas „Dubultā dzīve. Sekss un PSRS”. Kā administratore darbojusies kinofestivālos „Lielais Kristaps” un „2ANNAS”. Ikdienā plāno un izbauda komunikāciju prieku pašas izveidotajā aktieru atlases aģentūrā „AUSTRA Casting Agency”.

Aivars Lubānietis

Operators
Sācis darboties kino jomā kā „Telefilma-Rīga” operatora asistents. Filmā „Voldemārs un Leontīne” kopā ar režisori Dzintru Geku uzsācis darbu kā operators, vēlāk strādājis arī kā LTV un LNT operators. Kopš 2001. gada ir operators studijā „Sibīrijas bērni”, kopā ar režisori Dzintru Geku filmē videointervijas ar deportētajiem Latvijas iedzīvotājiem un dokumentālās filmas.

Aivars Lubānietis
Pāvels Terentjevs.jpg

Pāvels Terentjevs

Režisora asistents
2017. gadā ieguvis bakalaura grādu Rīgas Stradiņa universitātē Multimediju komunikācijā. Dokumentālajā portretfilmā „Ieva” pats bijis gan idejas autors, gan režisors un operators. Nodarbojas ar fotogrāfiju un zīmēšanu. Šobrīd studē Latvijas Kultūras akadēmijā.

Elīna Bākule-Veira

Scenārija autore
Kopš 2003. gada raksta dzeju. 2016. gadā ieguvusi maģistra grādu Filmu režijā un producēšanā Latvijas Kultūras akadēmijā. Vairāku īsfilmu autore. Diplomfilma „Telpa bez ūdens jeb pelēkie fraktāļi” nominēta kā labākā studentu filma festivālos Lielais Kristaps, IFF Short Riga un Rojal.

Elīna
Giors Geks

Giors Geks

WEB dizains mājaslapām. Skat. giors.co. Ikdienā darbojas IT jomā, brīvajā laikā glezno un piedalās izstādēs.


Lūdzu katram video norādīt 

Vārdu , Uzvārdu

Uzņemšanas datumu

Uzņemšanas vietu

SVARĪGI!

Video materiāla iesūtītājs ir personīgi atbildīgs par tā saturu un iesaistītajām trešajām personām. Video ir jābūt uzfilmētam no 2018. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim.


Piedalīties